LiveU

Jak může vypadat a kolik bude stát Váš internetový videopřenos?

Rozhodnete-li se přenášet živě Vaší akci (konferenci, koncert, sportovní turnaj atd.) je dobré si uvědomit pár základních věcí. Jinak bude vypadat videopřenos z tiskové konference nebo přednášky a jinak bude potřeba zrealizovat videopřenos třeba z fotbalového utkání. Zatímco na akce typu konference, přednáška apod. postačí i  jedna kamera, při sportovních utkáních nebo akcích, které se konají na větším prostoru je potřeba divákovi nabídnout pohled více kamer, které obsáhnou celý děj Vaší akce.

Příklad číslo 1:

Videopřenos tiskové konference.

Zde postačí jednokamerový přenosový řetězec. Jedna kamera s obsuhou a technik dohlížející na odbavení přenosu. Orientační cena za tuto konfiguraci začíná na 6.500,- Kč za 4 hodinový přenos pro cca 5.000 současně připojených diváků.

Příklad číslo 2:

Sportovní utkání.

V tomto případě je ideální použití vícekamerového přenosu, tak jak to typicky známe např. z fotbalových přenosů. Počítejme s použitím minimálně tří kamer a videorežie. Orientační cena, včetně nezbytné obsluhy kamer a režie, se v tomto případě pohybuje od 15.000,- Kč za 4 hodinový přenos pro 5.000 současně připojených diváků. Pokud by se přenos realizoval více kamerami, počítejte s navýšením ceny o cca 4.500,- Kč za každou další kameru.


V případě že v místě konání Vaší akce není dostupné vyhovující internetové připojení, je nutno počítat ještě s investicí na zřízení internetové přípojky v místě, případně bude připočteno použití mobilního video up-linku (od 4.500kč). Mobilní up-link má tu výhodu, že je možné jeho pomocí uskutečnit videopřenos i z míst kde není k dispozici internetové připojení ADSL, kabelové, wifi, apod.. Jedinou podmínkou je přitomnost pokrytí signálem operátorů GSM. Více o mobilním video up-linku se můžete dozvědět zde.

Kdo je online

Právě přítomno: 3 hosté a žádný člen

Kontaktujte nás

CrossPoint Technologies s.r.o.

Karlovo nám. 288/17                      Tel: +420 220 562 000
Praha 2   120 00                              Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Czech republic                                 Web: www.cross-point.cz